Sposób na chowające się klucze

Problem chowających się kluczy zna chyba każdy. I choć wszyscy dobrze wiedzą, że to nie ich wina, że trudno jest je czasem znaleźć, to i tak nie sposób ustrzec się przed kolejnym zniknięciem. Pamięć ludzka bywa zawodna. Co więcej życie w ciągłym biegu sprawia, że pewne czynności wykonywane są automatycznie. I wtedy właśnie klucze trafiają w miejsce, gdzie ich normalnie się nie odkłada. A to z kolei sprawia, że trudno je znaleźć, gdy są potrzebne.

Istnieje jednak skuteczny sposób na to, aby klucze już nigdy nie stanowiły problemu. A jest nim specjalny brelok do kluczy, który posiada wmontowany lokalizator. I choć może wydawać się to komuś śmieszne, taki brelok jest niesamowicie pożytecznym gadżetem. Doskonale sprawdza się zarówno w przypadku dzieci, jak i w przypadku dorosłych.

Mówiąc o brelokach do kluczy, warto powiedzieć o tym, że na rynku spotkać można ich różne rodzaje. Różnią się one przede wszystkim funkcją, ale też i ceną. Najprostsze modele posiadają wbudowaną funkcję dźwiękową. Reagują one na konkretny dźwięk, na przykład na gwizdanie. Kiedy więc ktoś zagwiżdże, wydają piski i wtedy łatwo jest klucz znaleźć . Inne reagują na klaskanie, a jeszcze inne na konkretne słowo.

Oprócz tego typu breloczków, producenci oferują również breloczki o bardziej zaawansowanych funkcjach. Posiadają one wbudowany GPS, czyli lokalizator, który pozwala je odnaleźć nawet wtedy, gdy są bardzo daleko.

Lokalizator taki, aby pełnił swoją funkcję, musi być sparowany z komputerem, bądź telefonem. Na tych urządzeniach można bowiem śledzić dokładnie, gdzie klucze się znajdują. Jeśli są w pobliżu, wystarczy je przywołać. Oprogramowanie na telefonie czy komputerze ma opcję, że gdy brelok jest szukany, wówczas wydaje pewien dźwięk. A jeśli okaże się, że klucze są gdzieś indziej, bo na przykład w drodze do domu został zgubione, to wówczas oprogramowanie dokładnie je namierzy.

Prosty brelok do kluczy to dobry gadżet dla dzieci, czy do użytku domowego. Ale oprócz takich prostych, na rynku znaleźć można też breloki bardziej eleganckie i zaawansowane. Te z kolei doskonale sprawdzają się na przykład jako prezent dla bliskiej osoby, która na co dzień na przykład wychodzi do pracy. Oczywiście poszczególne modele różnią się między sobą cenami. Im bardziej funkcjonalny i elegancki, tym cena jest wyższa. Czasem jednak warto zainwestować nieco więcej. Wtedy można mieć pewność, że gadżet na pewno będzie dobrze pełnił swoją funkcję. I że zawsze znajdzie klucze, które znowu gdzieś się schowały.