Gdzie jesteś? O, już widzę

Kilkadziesiąt, a nawet jeszcze kilkanaście lat temu, klucz do domu na sznurówce lub smyczy to był krok w dorosłość. Dzieci w wieku szkolnym nie posiadały telefonów komórkowych, ba – bardzo często nie posiadali ich nawet rodzice, ewentualnie jeden rodzic. Nie wiem czy nie było potrzeby, czy po prostu rodzice mieli ważniejsze wydatki.

Telefony komórkowe kiedyś, co dziś niektórym nie mieści się w głowie, naprawdę były bardzo drogie. Dzieci wracały ze szkoły do domu, gdzie ewentualnie czekał jeden rodzic lub tylko obiad, i albo odrabiały lekcje, albo szły pobawić się z rówieśnikami na podwórko. Niekiedy młodzież spotykała się po lekcjach u kolegów. Mam wrażenie, że w tamtych czasach było albo bezpieczniej, albo rodzice bardziej ufali swoim pociechom. A może to i to?

Niestety czasy się zmieniły… Do szkoły nierzadko trzeba dziecko zawieźć, potem zajęcia pozalekcyjne no i niestety pojawiło się mnóstwo różnych gadżetów elektronicznych, które pochłaniają nasze dzieci bez reszty. Obecnie rzadko kiedy widzimy młodzież na podwórku grającą w piłkę czy dziewczynki skaczące w gumę czy klasy. Świat poszedł naprzód, a z nim nie tylko technologia ale niestety ogrom niebezpieczeństw czyhających na nasze dzieci.

Rodzice pracują dłużej, więcej i można powiedzieć, że dzieci są pozostawione trochę „same sobie”. Zaufanie zaufaniem, ale jak sprawdzimy czy nasza pociecha faktycznie była w domu, odrabiała lekcje, czy może jednak była u kolegi i wspólnie pokonywali kolejne etapy gry na konsoli? A no sprawdzimy.

Sprawdzimy dzięki lokalizatorowi. Lokalizator dla dziecka odpowiada poniekąd na nasze potrzeby. Jest to usługa GPS, która umożliwia lokalizację dziecka nawet gdy nie posiada ono telefonu komórkowego. Gdzie zatem znajduje się nadajnik? W breloczku. Kolorowym, wodoodpornym, takim, którym na pewno zachwyci się Twoje dziecko. Ma świetne rozwiązanie w kwestii bezpieczeństwa dziecka np. w razie zagrożenia, dziecko wysyła na Twój telefon sygnał SOS, który Ty odbierasz jako SMS. Dodatkowo ciekawą opcją są również strefy bezpieczeństwa, które sam ustawiasz. Otrzymujesz powiadomienie, gdy dziecko przybywa do danej strefy (szkoła, dom) lub ją opuszcza.

Jest jeszcze opcja dyskretnego połączenia, nasłuchu, jeśli chcesz upewnić się, że Twoje dziecko jest bezpieczne. Uważam, że lokalizator w formie zegarka to świetne rozwiązanie dające dziecku swobodę a jednocześnie poczucie bezpieczeństwa, a nam rodzicom wewnętrzny spokój.